Evde Vücut Geliştirme

Evde Vücut Geliştirme

Evde Vücut Geliştirme her ne kadar zor olsa da imkansız değil. Özellikle doğru ekipman ve tecrübeye sahipseniz spor salonunda alacağınız verime yaklaşmanız mümkün. Malumunuz salgın yüzünden bu günlerde spor salonlarının bazıları kapalı veya biz gitmekten çekiniyoruz, bu makale ile spor salonuna gitmeden kas kütlemizi nasıl çoğaltırız, en azından olanı nasıl koruruz bunu öğreneceğiz.

Evde Vücut Geliştirme Mümkün mü?

Öncelikle doğru şartlar sağlandığı taktirde, kas gelişimi için spor salonu veya ev fark etmez. Evde vücut geliştirme mümkün. peki bu şartlar nedir?

  1. Kaliteli direnç ve Ağırlık artırımı.
  2. Düzenli beslenme.
  3. Verimli dinlenme.
  4. Disiplin

Evde Vücut Geliştirme

Evde Vücut Geliştirirken Kaliteli Direnç Ve Ağırlık Artırımı

spora ilk başladığınız günden itibaren sabit bir ağırlıkta kalmayarak düzenli bir şekilde direnci artırmanız gerek aksi taktirde kas gelişimini tetiklemek çok zor.

Örneğin kullandığınız dambıl  5 kilo ise zaman içinde bunu 10 kilo yapmanız gerek, sürekli 5kg dambıl ile spor yaparak kaslara gerekli stresi veremezsiniz.

10 tekrar barfiks çekerken bu sayıyı 14 tekrara çıkarmak da. çalışma hacminizi arttırmaktadır. yani setler, ağırlıklar ve tekrarlarınız sabit kalmamalı

Ağırlığı artırma şansınız yoksa, en azından set ve tekrarları artırmanız gerekmektedir.

Evde Vücut Geliştirme Ve Düzenli Beslenme

Sporcular için kalori ihtiyacını karşılamak bir zorunluluktur. Düzenli Karbonhidrat, Protein ve Yağ alınması gerekir. Kilo almak veya vermek için farklı beslenme programları oluşturabilirsiniz.  İlk olarak günlük Karbonhidrat, Protein ve Yağ ihtiyacınızı hesaplamalı buna göre program oluşturmalısınız.

Eğer yak yağmak istiyorsanız günlük kalori ihtiyacınızın 500 kalori altında kalarak yağ yakımını başlatabilir, eğer kas kütlesi eklemek istiyorsanız günlük kalori ihtiyacınızın 500 kalori üzerinde kalarak kütle eklemeye başlayabilirsiniz.

Beslenme programı oluştururken, uzmandan yardım almanız sağlığınız için faydalı olmakla beraber istenmeyen sonuçlardan kaçınmanızı sağlar.

Verimli Dinlen Vücut Geliştir

Kasları yormak önemli fakat kasları dinlendirmekte bir o kadar önemli. Kas gelişimi sürecinde uyku: vücudunuzu stresten arındırma ve bir önceki antrenmandan bir sonraki antrenmana kaslarınızı onarmak ve toparlamak için olmazsa olmazdır. Bilimsel çalışmalara göre, günlük en az 8 saat uyku uyumamız öneriliyor.

Fitness ve Disiplin

Disiplin aslında önemsiz gelebilir fakat bir sporcu için olmazsa olmazların arasındadır. Devamlılık ve verimli çalışma için kendinizi disipline etmeniz gerek. Çevrenizde, sizin bu yolda ilerlemenize engel olacak etkenlerden kurtulmalı ve tutkunuza odaklanmalısınız.

  • Set aralarını gereksiz uzatma.
  • Asla pes etme.
  • Spor yapmana engel olan etkenleri ortadan kaldır.
  • Beslenme ve dinlenmene dikkat et
  • Antrenmanlarını aksatma.

 

Evde Vücut Geliştirme

Evde Vücut Geliştirme yazımızı toparlamak gerekirse, yukarıdaki maddelere uyduğunuz ve gerekli şartlar sağlandığında vücut gelişimi için mekanın bir önemi yoktur. ekleme olarak bir kaç tavsiye daha verebilirim.

Ekipmanlar

Evde spor aletlerinizi alırken kademeli olarak almanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Spora başlarken deli gibi alış veriş yapmak isteyebilirsiniz fakat ilerleyen süreçte gereksiz bir çok şeye para verdiğinizi ve evinizin kullanılmayan gereksiz eşyalarla dolduğunu anlayacaksınız. Bu yüzden kademeli ve gerekli ekipmanlar edinmeye çalışın.

Ayrıca ekipmanlarınızı alırken kaliteli olmalarına dikkat edin. Kalitesiz ekipmanlar sakatlanmanıza sebep olabilir.

Evde Vücut Geliştirme

Güvenlik

Evde herhangi bir hocadan yardım almadığınız için sakatlanma olasılığınız fazla olacak. Bu yüzden riskli hareketlerden uzak durun. Hareketleri yeterince öğrenmeden ağır kilolar kaldırmayın.

 

Evde Vücut Geliştirme yazımızın sonuna geldik, gerekli şartlar sağlandığında vücut gelişimi için mekanın bir önemi yoktur. sitemizde bulunan diğer makalelere göz atmayı unutmayın. görüşmek dileğiyle.

evde gerçek salep nasıl yapılır